Lista spektakli Aktualizacja Maj 2024

Chcesz zamówić spektakl?
Napisz do Nas w sekcji kontakt.
Posiadamy rozległą ofertę.
Przykłady przedstawiamy poniżej:

Dla Dorosłych:

– Sztuka na Kredyt

 

Ona i on chcą się rozwieźć, ale niestety – jak to teraz często bywa – nie rozerwalnie wiąże ich kredyt mieszkaniowy. Duża dawka humoru w połączeniu z błyskotliwymi dialogami i grą aktorską na najwyższym poziomie.

– Miłość i Zdrada

Uzdolniony pisarz nie może dokończyć swojego dzieła pod tytułem „Miłość i Zdrada”. Za namową przyjaciela postanawia czerpać inspiracje ze swojego życia. Niespodziewanie bohaterami jego powieści stają się osoby z najbliższego otoczenia – żona, przyjaciółka, a także… nieznajomy.

– Mój przyjacielu

Niesamowite wydarzenie powstające na oczach widzów. Scenariusz oparty na korespondencji między Stanisałwem Wyspiańskim i Lucjanem Rydlem podczas odbytej w 1890 roku podróży szlakiem średniowiecznych katedr. Emocjonalne fragmenty listów rozgrywane są w przestrzeni minimalnej, między dwoma aktorami.

– Letni Dzień

Co zrobić, jeśli wszystkie nasze działania wiecznie przynoszą ten sam skutek? Jeśli nie starcza już nam nadziei lub w ogóle nigdy jej nie było? Jeśli czujemy się już zupełnie bezsilni wobec losu? Ud i Nieud, bohaterowie „Letniego Dnia” Sławomira Mrożka, znaleźli już odpowiedź na te pytania – wystarczy popełnić samobójstwo. Co jednak, jeśli wybiorą to samo miejsce i czas? I jak się zachowają, gdy na horyzoncie pojawi się ktoś jeszcze? Ktoś, kto tak samo jak oni, pragnie odmienić swój los?

 

– Sara

Spektakl porusza problemy braku akceptacji samego siebie, poszukiwaniu wzorców i miłości. Pouczająca historia o umiejętności wybaczania, nie tylko innym ludziom ale także samemu sobie.

– Nadzieja

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Nadzieja”. Używki, dekadencja, brak akceptacji środowiska, dokonywania wyborów, które później rokują na naszą przyszłość, nie spełniona miłość, walka dobra ze złem.  Powstał na podstawie tekstu dzieła J. Wolfganga von Goethego „FAUST” oraz Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

 

– Zemsta

Spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Jarosława Szweca. „Zemsta” to komedia w IV aktach (epoka romantyzmu). Czas akcji przypada na XIX wiek. Wydarzenia rozgrywają się głównie w zamku, którego współwłaścicielami są bohaterowie: Cześnik Raptusiewicz oraz Rejent Milczek, ale także na terenie wsi. Między sąsiadami dochodzi do sporu o mur graniczny, który jest jednym z głównych wątków lektury, obok miłości Wacława i Klary (i ich ślubu).

– Aktorzy

Spektakl wprowadza widzów za kulisy artystycznego świata. Motto sztuki brzmi: świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.

 

– Emigranci

Znany spektakl Sławomira Mrożka „Emigranci” obnaża ludzką naturę pełną sprzeczności i narodowych kompleksów. Porusza problemy wolności, rodziny , samotności oraz pieniędzy, Na deskach Teatru Nowego zagrają Wojciech Trela i Józef Więcławek , reżyseria Krzysztof Pomietło.

 

– Daj się zabić kochanie

Młoda dziewczyna Angelika wychodzi za mąż za bogatego Adriana, lecz serce kobiety tak naprawdę należy do młodego mężczyzny Bruna. Kochanek nie jest zadowolony z tego obrotu sprawy i proponuje pozbyć się starszego konkurenta. Po drodze wydaży się wiele niespodziewanych zwrotów akcji, a rywale nawet się nie zorientują, kiedy połączy ich przyjaźń.

 

Dla Dzieci:

– Opowieść WIgilijna

„Opowieść Wigilijna” na podstawie książki Karola Dickensa. Pewnego dnia w Londynie świat realny zaczyna przenikać się ze światem czarów, co prowadzi do wielkich zmian w sercu pewnego skąpego staruszka.

– Historia Kopciuszka

Spektakl o Kopciuszku to współczesna opowieść dla małych i dużych. Napisany humorystycznym językiem spektakl, oparty na kanwie znanej bajki, wywołuje uśmiech na twarzy każdego z widzów, ale najważniejsze jest oczywiście to, że prawdziwa miłość wygrywa, chociaż bajkowy książę w Teatrze Nowym w nie ma łatwej przeprawy w odnalezieniu wybranki swojego serca.

– Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek mieszka wraz z rodzicami w małym domku pod lasem. Mama zajmuje się domem, a tata Kapturka jest gajowym. Czerwonym Kapturkiem nazwano ją dlatego, że lubiła chodzić w czerwonej czapeczce. Pewnego dnia Kapturek poszedł do chorej babci z koszykiem pełnym jedzenia.

 

– Kot w Butach i Ja

Współczesna, łamiąca stereotypy bajka, w której:
“długo i szczęśliwie” to zdecydowane uproszczenie! Papcio Król jest zdeterminowany, by wydać swoją córkę za mąż! Ta jednak nie ma najmniejszego zamiaru poddać się woli ojca i wyjść za Czarnoksiężnika.Na szczęście na horyzoncie pojawi się Janek, nie grzeszący aparycją i bystrością, jednak od czego ma …Kota – iście hiszpańskiego Kocurro, który swoją charyzmą i sprytem mógłby zawstydzić najlepszego stratega! Co może wyniknąć z tej zawiłej historii ?

– Żabi Król

Spektakl ŻABI KRÓL to teatralna realizacja baśni Braci Grimm, w której przemieniony w żabę książę zakochuje się w pięknej księżniczce. Historia znana od wieków w legendach i podaniach ludowych. Nasza wersja historii to jak zawsze opowieść z twistem (i rock’n’rollem w tle).

– Świnki Trzy

Połączenie interesującej, zabawnej historii,  podszytej morałem. Bajka opowiada historię trzech małych świnek, które wyszły z domu rodzinnego w świat i zaczeły budować własne domy, aby usamodzielnić się w życiu. Tylko jedna świnka była pracowita i od razu zabrała się do ciężkiej pracy. Budowanie własnego domku zajeło jej dużo czasu i kosztowało dużo wysiłku. Tymaczasem rodzeństwo spędzało całe dnie na zabawie. Jednak kiedy dni stawały się chłodniejsze i nadciągała zima, pozostałe świnki również postanowiły zbudować swoje domki. Pierwsza zrobiłą chatkę ze słomy, z którą szybko się uporałą, ostatnia świnka jako materiał budowlany wykorzystała patyki i po dwóch dniach powstał mały drewniany domek. Sielanka trwałą do czasu gdy w pobliżu domku świnek zakradł się bardzo głodny wilk.

– Śnieżka Historia Odwrócona

Opowieść o pięknej Śnieżce to historia znana i lubiana i bardzo często przedstawiana 😉
Nasza kreatywność nie pozwala nam jednak na zwyczajne odtworzenie oryginału.

W ofercie posiadamy wiele innych spektakli.

Facebook